Poradenství MPO - fotovoltaika a energetické úspory

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
desatero-fotovoltaika-modra.pdf 2223.8 Kb
desatero-pro-vy-be-r-fotovoltaiky-2023-02-09.pdf 839.3 Kb
ekis-c5-draft.pdf 469.9 Kb
navratnost-fotovoltaika-modra-1.pdf 360.7 Kb

Upozornění HZS - nebezpečí požárů

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje eviduje v posledních dnech markantní nárůst počtu požárů v přírodním prostředí. Každý den profesionální i dobrovolné jednotky vyjíždějí již k desítkám požárů v souvislosti se žněmi, kdy v kombinaci s klimatickými podmínkami těchto dní (sucho, slunečno) dochází k mnoha požárům.

Počet požárů v přírodním prostředí se běžně pohybuje v průměru jednotek za den. Nyní zasahujeme denně průměrně u 13 požárů, které denně likviduje 30 – 40 hasičských jednotek.

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje na situaci do současné doby reagoval apelací prostřednictvím médií na dodržování všech bezpečnostních pravidel a dále připomenutím možnosti udělení sankcí při jejich porušení.

Apelujeme tímto na občany a právnické a podnikající fyzické osoby, které v těchto dnech provádějí nebo mohou provádět jakékoliv požárně nebezpečné práce v přírodním prostředí (žňové práce, turisté, apod.), aby dodržovali zásady požární bezpečnosti.


O obci Chrášťany

Pohled na kostel v ChrášťanechObec Chrášťany leží v Jihočeském kraji, 9 km severozápadně od Týna nad Vltavou, do jehož spádové oblasti patří. Obec má celkem pět místních částí – Chrášťany, Koloměřice, Doubravka, Doubrava a Pašovice. V obci žije přibližně 730 obyvatel.

Chrášťany se řadí mezi nejstarší osady bývalého vltavotýnského okresu. Dominantou Chrášťan je barokně přestavěný kostel svatého Bartoloměje, v němž se z původního gotického kostela dochoval portál (nyní na jižní straně kostela). Hlavní oltář a kazatelna pocházejí z počátku 18. století, kamenná křtitelnice je pozdně gotická. Kostel původně obklopoval hřbitov, který byl v roce 1772 přemístěn mimo centrum obce. Poslední rekonstrukce kostela proběhla v letech 1993 – 2003. Za pozornost stojí také výklenková kaplička u silnice vedoucí do Doubravky a pomník padlých, který připomíná oběti 1. světové války. Obcí prochází silnice II. třídy č. 105 a cyklotrasa č. 1137. Lokální turistické cesty lákají k příjemným procházkám po malebném okolí. V obci funguje samoobsluha se smíšeným zbožím, 2 pohostinství, pobočka České pošty, provozovna kadeřnictví, knihovna s veřejně přístupným připojením k internetu, mateřská škola a základní škola s tělocvičnou.Novinky na úřední desce

1-8 | 9-16 | 17-24 | 25-32 | 33-37 |
více z úřední desky

Kalendář událostí

Anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek?

Zobrazených stránek

celkem 2185362 dnes 88 hodina 40

Mapová aplikace

Úvodní stránka - Mapová aplikaceBanner mapové aplikace CLEERIO

Partner obce

Logo - Skupina ČEZ


Logo - Jaderná elektrárna Temelín

Facebook

Aktuality

Hlášení 2023
více

Newsletter e.INFO

Newsletter e.INFO


Vyhlášení elektronické aukce na prodej pozemku p.č. 44/1 v k.ú. Pašovice
více
Opatření obecné povahy - mník jednovousý, jelec jesen
více
Opatření obecné povahy č. 1/2023
více