Situace kolem Covid-19

9.10. V návaznosti na vládní opatření proti rozšiřování nákazy COVID-19 dočasně upravujeme úřední hodiny OÚ na pondělí a středu 8-10 a 14-17 hod. V ostatních dnech bude úřad pro veřejnost uzavřen. Dále je uzavřena posilovna, ostatní záležitosti se řídí vládními nařízeními a omezeními. Děkujeme za jejich dodržování, pochopení a toleranci.

V souvislosti s vyvíjející se situací kolem koronavirové nákazy apelujeme na občany, aby nepropadali zbytečné panice a dodržovali ve zvýšené míře všechna bezpečnostní a hygienická doporučení. 


O obci Chrášťany

Pohled na kostel v ChrášťanechObec Chrášťany leží v Jihočeském kraji, 9 km severozápadně od Týna nad Vltavou, do jehož spádové oblasti patří. Obec má celkem pět místních částí – Chrášťany, Koloměřice, Doubravka, Doubrava a Pašovice. V obci žije přibližně 730 obyvatel.

Chrášťany se řadí mezi nejstarší osady bývalého vltavotýnského okresu. Dominantou Chrášťan je barokně přestavěný kostel svatého Bartoloměje, v němž se z původního gotického kostela dochoval portál (nyní na jižní straně kostela). Hlavní oltář a kazatelna pocházejí z počátku 18. století, kamenná křtitelnice je pozdně gotická. Kostel původně obklopoval hřbitov, který byl v roce 1772 přemístěn mimo centrum obce. Poslední rekonstrukce kostela proběhla v letech 1993 – 2003. Za pozornost stojí také výklenková kaplička u silnice vedoucí do Doubravky a pomník padlých, který připomíná oběti 1. světové války. Obcí prochází silnice II. třídy č. 105 a cyklotrasa č. 1137. Lokální turistické cesty lákají k příjemným procházkám po malebném okolí. V obci funguje samoobsluha se smíšeným zbožím, 2 pohostinství, pobočka České pošty, provozovna kadeřnictví, knihovna s veřejně přístupným připojením k internetu, mateřská škola a základní škola s tělocvičnou.Novinky na úřední desce

1-8 | 9-16 | 17-24 | 25-32 | 33-40 | 41-48 | 49-56 | 57-64 | 65-65 |
více z úřední desky

Kalendář událostí

Anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek?

Zobrazených stránek

celkem 1646163 dnes 467 hodina 9

Mapová aplikace

Banner mapové aplikace CLEERIO

Partner obce

Logo - Skupina ČEZ


Logo - Jaderná elektrárna Temelín

Facebook

Aktuality

Pozvánka na zasedání zastupitelstva 27.8.
více
Obecní zpravodaj 2020
více
NOUZOVÝ STAV
více
MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ
více

Newsletter e.INFO

Newsletter e.INFO


Ledax pečovatelská služba

Ledax pečovatelská služba