Kniha návštěv

Kniha návštěv

Aktivně se snažíme zamezit zasílání SPAMu, který je zasílán do našich stránek. Proto prosíme, odpovězte jednou číslicí na následující otázku:

Černá, Červená, zelená, modrá, bíla a hnědá. Kolikátá je modrá?

1-30 | 31-60 | 61-90 | 91-114 |
01.02.2016 Jiří Koudelka

Dobrý den, prosím o aktualizaci webových stránek obce (hl. usnesení ZO a rady). Děkuji

15.12.2015 Anonym

Tak tu stránku kniha návštěv úplně zrušte !!!!!!!!!!

25.08.2015 kniha návštěv starosta@chrastany.eu

Upozorňuji všechny potenciální přispěvatele internetové diskuse, že tato kniha návštěv není určena k anonymním konfrontacím ani k vyřizování účtů mezi kýmkoliv. Tyto záležitosti, pokud už náhodou nastanou, se mají řešit jinde a jinak a jen mezi těmi, kterých se to týká. A ten, kdo spravuje tyto stránky, má zcela jistě důležitější věci na práci. Veškeré nepodepsané či jakkoli nepřijatelné příspěvky budou smazány. Pepa Vomáčka, starosta obce.

15.08.2015 Jitka Fuková

Dobrý den,kdo zpravuje stránky obce, že nechá zveřejněné urážející anonymní pisálky? Trochu slušnosti by neškodilo!!! Je hezký,že starosta píše, že není příznivcem takovéto konverzace,ale myslím, že je to právě on,kdo to může zarazit!!!

09.07.2015 reakce na diskusi starosta@chrastany.eu

Vážení spoluobčané, kolik lidí, tolik názorů. Tím pádem jich máme v obci přes 700 … Děkuji všem, že svůj názor umí vyjádřit i se pod něj podepsat. Pokud jsou názory konstruktivně kritické, tak to může být ku prospěchu věci. Pokud jsou to jen opakující se plky o ničem, tak to je k ničemu. Jak píše Jirka, je škoda, že občané na zasedání ZO nechodí, aby si poslechli co se děje a případně tam svůj názor vyjádřili veřejně. Je také škoda, že zajímavý „hlas normálního lidu“ byl také nepodepsaný a musel být tedy smazán … Pokud jde o neustálé výtky ohledně aktualizace webových stránek, tak uznávám, že se mi to nedaří včas, není to ovšem z důvodů toho, že bych nechtěl lidi informovat. Jen prostě prioritně dělám jiné věci, protože chod obce skutečně není postavený na tom, co je nebo není na webu, ale na reálné práci. Nicméně se pokusím o vylepšení  Pokud by měl někdo pocit, že nic neví a měl touhu to všechno vědět, není nic snazšího než nás navštívit na OÚ ( jsme tu nejen v úředních dnech ), případně mi přímo zavolat nebo napsat mail, jsem snad dostatečně známý tím, že s lidmi komunikuji, a nepamatuji se, že bych někdy někoho odmítl. Jinak také nejsem příznivcem takovéto konverzace. Napsat tento odstavec sice nezabralo moc času, ale i tak jsem ho mohl věnovat něčemu podle mě smysluplnějšímu. Všem přeji pěkné a bezproblémové léto. Váš starosta Pepa Vomáčka.

09.07.2015 Jiří Koudelka koudelka.jirik@centrum.cz

Dobrý den, musím se zastat p.Michalce, předpokládám, že u příjmení chybí "ml." Dále, zápisy z rad a ZO opravdu nejsou aktualizované, což jsem na ZO již několikrát kritizoval. S vyjádřením vedení, že zápisy není lehké umístnit na web nesouhlasím, pozvánky tř.na fotbal a jiné akce jsou aktualizovány celkem pravidelně. Dotazy ohledně stavebních prací jsou celkem namístě, i když by se to mělo spíše řešit na ZO, ale když je mezi zasedáními čtvrt roku, nesmí se člověk divit za tyto dotazy. Dále nevím, proč "hlas NORM.lidu" svá tvrzení raději nevznese na ZO, leda by byl z řad zastupitelů. Nejsem zastánce takovéto konverzace, ale když vzpomenu na účast občanů na ZO z pohledu zastupitele a nyní i občana, je to tragédie. Řeči o vedení a problémech slyšíme stále, ale aby někdo přišel a vyslechl co se aktuálně na obci děje, do čeho obec investuje nebo do čeho chce investovat, co prodává aj.a vyjádřil svůj názor, návrh atd., to už je asi pro něj ztráta času. Bohužel účast občanů je většinou menší, než je členů zastupitelstva, výjimkou byla asi jen volba starosty a místostarosty. Tak se prosím nedivte, že někdo chce mít aktualizované alespoň stránky obce. Věřím, že návštěvnost ZO bude vyšší alespoň po letních měsících a že občané konečně vyjádří svůj názor. S pozdravem J.Koudelka

05.07.2015 Václav Michalec

Dobrý den. Marně hledám zápisy ze zasedání rady v roce 2015, zápis z jednání zastupitelstva je na webu obce za letošní rok taktéž pouze jediný. Takto to vypadá, že není třeba nic řešit (a snad se tedy ani neřeší?) Prosím tedy zodpovědného pracovníka(ky) obecního úřadu o zodpovězení následujích dotazů: Dotaz č. 1: Kdy plánujete další zasedání zastupitelstva? Dotaz č. 2: Jakým způsobem a kým je prováděn dohled nad pracemi při zbudování cesty na hřbitově v Chrášťanech? (osazování obrubníků mezi kořeny bývalých lip, nesprávně založené obrubníky v obloucích, nevybrána zemina uvnitř cesty, zatímco obrubníky jsou již zabetonovány apod.) Dotaz č. 3: Do kdy plánujete dokončit (kompletně) cestu na hřbitově - existuje termín - měsíc, rok? Dotaz č. 4: Bude cesta na hřbitově osazena dlažbou nebo podle vyjádření dělníka, který je tam občas k vidění opět pouze zásypem z kamínků ať jakkoli provedeným? Byl bych rád, kdyby se mi na výše položené dotazy dostalo odpovědi, mohlo by to napomoci i dalším podobně uvažujícím spoluobčanům. Děkuji předem za Váš čas a výstižné a jasné odpovědi. S pozdravem Václav Michalec, občan který má zájem.

11.06.2015 Re: cesty starosta@chrastany.eu

Zatím se bohužel sekat nedalo, řešili jsme problém se starým nefunkčním "cepákem". Už je to snad vyřešeno a sečení se rozběhne, té trávy je opravdu všude hodně.

09.06.2015 Cesty

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, kdy obecni úřad začne konečně sekat trávu kolem cest? Místy už to vypadá, hlavně po dešti spíš než pro auta tak pro pěší.

28.05.2015 Josef Vomáčka

Zasedání zastupitelstva bude ve středu 3.června od 18 hod. Pozvánka je již zveřejněna.

24.05.2015 Jiří Koudelka

Dobrý den, kdy bude zastupitelstvo?

01.04.2015 Josef Vomáčka

S těmi webovými stránkami se pokusím polepšit :-) pokud by někomu opravdu nutně nějaká informace chyběla, tak ať mi klidně zavolá.

01.04.2015 Jaroslav Vansa

Protože na to není čas a hlavně nedostatek pracovníků !

16.03.2015 Jitka Fuková

Proč nedochází k aktualizaci stránek obce?

30.12.2014 Václav Vlažný vlaznyv@seznam.cz

V posledním zpravodaji jsem se dočetl, že stromy na hřbitově po dlouhá léta nebyly udržovány. Jelikož jsem měl s p. Jiříčkem 16 let hřbitov na starosti, s tímto výrokem nesouhlasím. Již v roce 1995 (po mém nástupu na obecní úřad) byla poražena na půl suchá lípa, vlevo dole. Již je tam nová, téměř vzrostlá. Po 3-4 letech byly poraženy další dvě lípy na doporučení zaměstnance životního prostředí. Tyto dvě lípy byly „přidušené“ okolními lípami. O něco později byla poražena lípa u bočních dvířek, byla totiž prasklá v kmeni. V posledním roce byl poražen dvoják u vchodu, jedna půlka začala usychat. Všech pět stromů jsme si poráželi sami. Co se týče prořezávání korun stromů, každé cca 3-4 roky jsme vzali výsuvný žebřík a koruny stromů prořezali. Ne jako v roce 2012, kdy byly lípám uřezány pouze spodní větve (viz. stromy u kostela). Za 16 let, co jsem byl na obecním úřadě, nepamatuji, že by na hřbitově byla spadlá větev. Naprosto souhlasím s názorem p. Soukupa na OZ, že stromy na hřbitově tady mohly být ještě řadu let. Vždyť z 36 poražených lip byly jen 2 špatné. Taktéž původní cesta byla přirozená. Souhlasím s názorem, že zámková dlažba se hodí na chodníky okolo silnic a ne na hřbitov. Za peníze, které se utratili za obnovu zeleně a nefungující cestu (hlavně tedy při pohřbech) se mohlo udělat slibované parkoviště a opravit zeď. S tou je tedy počítáno příští rok, jenže kde vzít na všechno peníze.

25.12.2014 Miloslav Pintýř miloslav.pintyr@seznam.cz

na předešlou stránku se nevešel celý text zde je pokračován: Revitalizace neznamená jen vykácet, ale také oživit, omladit. Bylo by to rozhodně za menší náklady. Vzrostlé aleje vytvářely neopakovatelnou atmosféru klidu a smíření. Vážený pane starosto, vážené zastupitelstvo, jako správci veřejného majetku jste tak závažný záměr neprojednali s občany Chrášťan, ani občany dotčených obcí. Nezveřejnili jste konečnou vizi celého projektu, náklady a firmy, které se budou na celé zkáze podílet. Nemohu si odpustit slovo zkáza, protože v konečném důsledku to tak bude. Betonová dlažba vtrhne i na hřbitov, s kultivary lip, které se dávají v kontejnerech na městské vybetonované pěší zóny, aby vytvářely zdání zeleně. Nebude sice padat listí, ale nebude vůně lip, nebudou zpívat ptáci. Nebude letní stín. Jedna vzrostlá lípa spotřebuje denně až 600 litrů vody. Spodní voda zaplaví spodek hřbitova a objeví se opět na místě bývalého rybníku pod hřbitovem. Je třeba se podívat na www.google.cz/maps/@49.2923302,14.3904505,527m/data=!3m1!1e3, abyste pochopili o čem mluvím. Jako vrcholné pokrytectví pak vnímám účast v soutěži o Strom roku a vysázení aleje u Koloměřic. Vážený pane starosto, vážené zastupitelstvo, volím tuto formu otevřeného dopisu proto, aby se chrášťanský hřbitov stal mementem, aby se o tomto skutku dozvěděli všichni. Miloslav Pintýř Březí 11 Obesláni : redakce Budějovické listy odbor Životního prostředí Týn nad Vltavou odbor Životního prostředí Č.Budějovice portál idnes

25.12.2014 Miloslav Pintýř miloslav.pintyr@seznam.cz

18.12.2014 jsem poslal na obecní úřad otevřený dopis a proto jeho text zveřejňuji i zde: Obecní úřad Chrášťany 373 04 Chrášťany čp. 79 Vážený pane starosto, vážené zastupitelstvo, při poslední návštěvě chrášťanského hřbitova jsem si uvědomil, že není možné donekonečna tolerovat svévolná rozhodnutí orgánů, byť si je občané sami zvolili. Barbarským vykácením historických stromů na hřbitově v Chrášťanech jste překročili svoje pravomoci, protože vedle benevolence zákona jsou zde ještě pravidla etiky, úcty a historického odkazu. Hřbitov je stejně jako kostel posvátné místo tak, jak jej chápeme v křesťanském prostoru evropské kultury a civilizace. Je to místo posledního odpočinku našich nejbližších, od kterých jsme jako dědictví převzali obřady a rituály, ale i ochranu a péči o místo jejich posledního odpočinku. Je to veřejný prostor, pietní místo kam se pozůstalí vracejí, aby uctili památku svých blízkých, aby se vyrovnali s jejich ztrátou. Chrášťanský hřbitov byl založen roku 1772, téměř před 250 lety. Roku 1869 byl v jeho středu vztyčen kříž, dar pražského kardinála Bedřich Schwarzenberga a v této době byly patrně vysázeny aleje lip do tvaru kříže, který svými rameny směřoval ke světovým stranám. Je v tom symbolika sounáležitosti s Bohem, protože kříž ze stromořadí bylo možné vidět jen seshora a tenkrát se ještě nad Chrášťanami nelétalo. Na chrášťanském hřbitovu nacházeli a nacházejí poslední místo odpočinku obyvatelé z vesnic širokého okolí. Odpočívá zde již deset generací. Ti všichni si zaslouží pietu a úctu. Lípa, jako slovanský strom, se dožívá až 1000 let. Dá se dobře tvarovat a udržovat. Všechny stromy, které jste nechali pokácet byly zdravé. Několik dutých větví neohrožovalo návštěvníky hřbitova a stromy se daly dobře revitalizovat. Rev

15.07.2014 Re: Občan starosta@chrastany.eu

Škoda, že "Občan" a "Věra" nechodí na zasedání nebo nečte zápisy ze zastupitelstva, nebo se třeba nepřijde osobně informovat ... Jinak by totiž věděli, že onen problém se řeší, a také to, že jen tak nenastal, ale táhne se již mnoho let. Budeme se to snažit dotáhnout, protože úsek je opravdu nebezpečný. Může se zdát, že to opravdu dlouho trvá, ale nyní je to tím, že obec ( v tomto případě bylo zcela jistě myšleno starosta ) má těch věcí k řešení poněkud více, na rozdíl od jednotlivců, kteří mají jen tu svoji jednu věc a nic jiného je nezajímá. Každopádně to budeme směřovat ke komplexnímu dopravnímu řešení.

02.07.2014 Re:prodejce starosta@chrastany.eu

Letošní pouť vychází přímo na neděli 24.srpna. Místo na stánkový prodej není potřeba dopředu rezervovat.

27.06.2014 Občan

Škoda, že obec nereaguje na dotazy občanů (konkrétně ze 4.5.2014) :-(

13.06.2014 prodejce

dobrý den, mám dotaz, v jakém termínu je u Vás pouť, jak je to se stánkovým prodejem, je potřeba dopředu rezervovat místo k prodeji? děkuji

06.05.2014 Občan

Dobrý den, ano, slyšela jsem to také, ale jak znám laxnost obce, bude to trvat asi dlouho. Prý je spousta lidí pro sloupky a asi by to bylo nejbezpečnější, prý tam už párkrát i někoho autem srazily.

04.05.2014 Věra

Dobrý den! Slyšela jsem o nějakém problému, který nastal na cestě u Zemanů č.p. 12., řeší se to? Protože takových ulic, uliček je v Chrášťanech víc, kde by byl zpomalovací retardér jako dobré východisko. I když u Zemanů jde možná o trochu něco jiného. Děkuji za odpověď.

10.03.2014 sebastián

přeji krásný dobrý den, hlavně Věrušce.

27.12.2013 Re: Mirka starosta@chrastany.eu

Jen malinko upřesním, veřejné bruslení nepořádají hasiči, ale hokejisté ve spolupráci s obcí. Bruslení by opět mělo být, předběžně je to připraveno myslím na sobotu 25.ledna. Jakmile to bude přesně potvrzené, tak ihned zveřejníme. Též přeji všem jen to nejlepší v roce 2014. J.Vomáčka

20.12.2013 Mirka

Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda bude verejne brusleni na ZS v Milevsku, ktere poradaji hasici. Loni jsme byli a moc se nam libilo. Hlavne detem. Diky za odpoved a preji mnoho uspechu v novem roce. Mirka

05.10.2013 Adam http://global.uanic.name/реселлерский-хостинг/linux-хостинг.php

Díky za informace o vašich stránkách

18.07.2013 Zuzana Svobodová zuza748@centrum.cz http://www.stabilnipujcka.cz

Krásná obec :).

20.05.2013 Václav Vlažný

V brožuře vydané OÚ Chrášťany jsem se dočetl, že budovy ZŠ Chrášťany se za celou existenci nedočkaly výraznějších úprav a vylepšení. Již loni na podzim na zastupitelstvu bylo řečeno, že se 40 let na budovy ZŠ nesáhlo. Již za p. Trávníčka 1987-88 se vyměnila okna, a to u celé poloviny I. stupně, II. stupně a celé tělocvičny. Za p. Koukola byly provedeny nátěry všech pavilonů, p. Koukol byl pouze jedno volební období a stavěla se skládka. Za p. Jiříčka a mě byla položena nová střecha na dílně a tělocvičně včetně zateplení. Dále byly dány na tělocvičně nová plastová okna. Byla provedena celá rekonstrukce kuchyně (nevyhovovala totiž hygienickým předpisům) a byly dány na celé jižní straně plastová okna. Jak za p. Trávníčka, p. Koukola tak za nás se prováděly opravy celé školy v rámci finančních a časových možností. Václav Vlažný

08.05.2013 Doubravka

Dobrý den, upozorňuji na studnu na návsi v místní části Doubravka, která není dostatečně zabezpečena, a hrozí, že by do ní mohl někdo spadnout. Prosím, podívejte se na to. Dále chci upozornit na zastávku v Doubravce, která se opět stala terčem vandalů.